Згідно з інформацією Міжнародного агентства з атомної енергії, всі три атомні електростанції в Україні, а саме Хмельницька, Рівненська та Південноукраїнська, продовжують виробляти електроенергію. Проте, деякі блоки тимчасово відключені для планового технічного обслуговування, а інші працюють з обмеженнями.
Джерело: МАГАТЕ
За даними агентства, на Хмельницькій АЕС один із реакторів наразі перебуває в режимі технічного обслуговування, в той час як потужність другого блоку була знижена на 36 годин на початку тижня за запитом оператора електромережі.
На Рівненській АЕС другий блок також переведено в режим очікування на обслуговування, а третій блок зменшив виробництво електроенергії на кілька днів за вказівкою оператора.
Щодо Південноукраїнської АЕС, її потужності також варіюються цього тижня.
Цікаво, що 17 квітня неподалік станції було виявлено сім безпілотників, що є частим явищем в умовах конфлікту.
Крім того, команди на Чорнобильській та Південноукраїнській АЕС практично щодня чують тривогу про повітряну загрозу.
Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі повідомив, що експерти, які працюють на Запорізькій АЕС, були змушені залишитися вдома через інтенсивні обстріли поблизу їхнього офісу.
Окрім цього, команда МАГАТЕ чула вибухи та стрілянину в різних точках поблизу станції протягом останнього тижня.